Odbudowa zębów - charakterystyka, sposoby leczenia, kompozyt
Pragnienie posiadania nieskazitelnie białych zębów wynika przede wszystkim z aspektu wizualnego. Nie tylko czujemy się dzięki nim atrakcyjni, ale mając zadbane uzębienie, nie wstydzimy się przebywać w towarzystwie, a szeroki uśmiech staje się naszą wizytówką. Nie mniej istotną rolę odgrywa też aspekt zdrowotny. Choroby jamy ustnej mogą bowiem stanowić przyczynę wielu przykrych dolegliwości związanych m.in. z układem pokarmowym czy krwionośnym. Na szczęście współczesne metody odbudowy zębów stosowane w MED Centrum – centrum stomatologicznym w Katowicach – mogą pomóc nawet w najtrudniejszych przypadkach.
Odbudowa zęba kompozytem – w jaki sposób można ją wykonać?
Odbudowę zębów najczęściej przeprowadza się z wykorzystaniem światłoutwardzalnego kompozytu – specjalnej żywicy, która charakteryzuje się znaczną estetyką i plastycznością. W ramach stomatologii zachowawczej kompozytu można użyć na kilka sposobów. Jednym z nich jest opracowanie ubytku i wykonanie wypełnienia w formie plomby. Pozwala ono na przywrócenie zębowi sprawności, ale też korektę jego kształtu. Stosuje się również licówki kompozytowe, czyli nakładki przytwierdzane do przedniej strony uzębienia. Służą do maskowania przebarwień, ale także jako metoda odbudowy ukruszonych zębów (siekaczy).
Dlaczego warto skorzystać z odbudowy zębów?
Odbudowa zęba wykonana z użyciem światłoutwardzalnego kompozytu jest nie tylko szybka, ale także komfortowa i przystępna cenowo. Dodatkowo dzięki szczelnemu wypełnieniu podwyższona zostaje sztywność oraz wytrzymałość mechaniczna uzębienia. Właściwości te przekładają się na zmniejszenie ryzyka ekstrakcji zęba, a to znów wpływa na zachowanie prawidłowych warunków zgryzowych oraz nienagannego uśmiechu. Zachęcamy jednak, aby przed rozpoczęciem działań skonsultować się ze stomatologiem z naszego katowickiego centrum i zaplanować zabieg z zastosowaniem odpowiedniej dla schorzenia technologii.