Szyny dla sportowców

Niezależnie czy uprawiamy sport rekreacyjnie, czy wyczynowo, bezpieczeństwo jest bardzo ważne. Jest wiele dyscyplin, w których ochraniacze na zęby są priorytetem. Najbardziej oczywiste to hokej i sporty walki. Nie zapominajmy jednak, że „wybicie zębów” to niejedyny uraz na jaki narażone są nasze zęby/jama ustna. W wyniku mocnego zaciskania szczęk (podnoszenie ciężarów, sporty siłowe) lub wskutek przenoszenia drgań na zęby (jazda na rowerze lub nartach, jogging) sportowcy narażeni są na bóle skroniowo-żuchwowe, głowy oraz szczęki i żuchwy; kruszenie się zębów; urazy ust a nawet ryzyko wstrząśnienia mózgu.

Najlepszym rozwiązaniem dla sportowców chcących uniknąć takich urazów jest wykonanie szyny indywidualnej, która jest dobrana dla konkretnej osoby, a więc uwzględnia warunki jamy ustnej pacjenta oraz dyscyplinę sportu jaką uprawia.

Nie zapominajmy również o najmłodszych sportowcach – dzieci szczególnie narażone są na urazy w okolicach jamy ustnej np. podczas jazdy na rowerze czy hulajnodze.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo – wykonaj szynę ochronną w Med Centrum.

Nasze oddziały

Katowice godziny przyjęć
pon.-pt.
8:00 – 20:00
sob.
8:00 – 13:00
Zapraszamy do skorzystania z parkingu Galerii Katowickiej – znajduje się 150 m od nas!   Osoby niepełnosprawne prosimy o wcześniejszy kontakt.     Bytom godziny przyjęć
pon.-pt.
8:00 – 20:00
  Bielsko Biała   Od dnia 30.06.2019 placówka w Bielsku-Białej będzie zamknięta.   Telefony kontaktowe:
dr Jarosław Broda 695 390 900,
dr Zuzanna Cygan 535 611 005,
Med Centrum Katowice 500 248 570
   
Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej
Polecamy Klinica 2000 netgo