Technologie

Ambulanc All 5000C

Urządzenie do sedacji wziewnej podtlenkiem azotu (gaz rozweselający). Jest całkowicie bezpieczne, sedacja nie powoduje żadnych skutków ubocznych, pacjent zachowuje podstawowe odruchy, jest świadomy i po zabiegu może bez przeszkód wrócić do domu. Gaz powoduje rozluźnienie oraz redukcję lęku przed zabiegiem, dlatego w szczególności polecany jest w stomatologii dziecięcej. ambulanc

PIEZOSURGERY

Urządzenie przeznaczone do selektywnych zabiegów cięcia tkanek kostnych. Dzięki     zastosowaniu technologii ultradźwiękowej minimalizuje ryzyko uszkodzenia tkanek miękkich.

Charakterystyka urządzenie pozwala na zastosowanie w:

  • Implantologii
  • Chirurgii stomatologicznej
  • Chirurgii periodontologicznej
  • Endodoncji

BENEX – CONTROL

To nowoczesny system umożliwiający usuwanie zębów przy maksymalnym zmniejszeniu naruszenia tkanek. Technika ta umożliwia zaplanowanie procedur protetycznych lub implantoprotetycznych gdyż w wielu przypadkach eliminuje dodatkowe zabiegi odtwarzające kość – podczas usuwania zębów techniką Benex – Control kość nie zostaje zniszczona! Implantacja po takim zabiegu jest szybsza, prostsza i daje lepszy efekt estetyczny.

 

SPECJALISTYCZNE URZADZENIE DO USUWANIA KAMIENIA Z IMPLANTÓW I KORON PORCELANOWYCH

Służy do usuwania kamienia i osadu poddziąsłowego, zapobiega stanom zapalnym w okolicy implantów i koron tym samym gwarantuje komfort i świeżość.

 

KAMERA WEWNĄTRZUSTNA

Jest jednym z najlepszych sposobów wykrywania mało widocznych ubytków, na przykład na powierzchni stycznych, czyli miedzy zębami. Obraz z kamery wyświetlany jest na monitorze LCD przy fotelu. Pozwala to na kompleksową rejestrację oraz analizę zachodzących zmian podczas leczenie stomatologicznego jak również pozwala pacjentowi  lepiej zrozumieć swoją sytuacje i celowość podjęcia leczenia.

 

SKALER ULTRADŹWIĘKOWY

Przeznaczeniem urządzenia jest usuwanie kamienia nazębnego zarówno naddziąsłowego jak i poddziąsłowego, dlatego nie jest konieczne używanie najmniejszej nawet siły na narzędzia w przeciwieństwie do ręcznego usuwania kamienia.

 

PIASKARKA

Służy do dokładnego profesjonalnego oczyszczania zębów z wszelkich osadów, szczególnie z trudno dostępnych powierzchni. Szczególnie wskazana w trakcie leczenia ortodontycznego aparatem stałym, kiedy utrzymanie higieny jest utrudnione.

 

MIKROSILNIK IMPLANTOLOGICZNY FIZJODYSPENSER

Urządzenie wspomagające osadzanie implantów. Posiada zaawansowane funkcje takie jak kontrola momentu obrotowego i przepływu płynu fizjologicznego.

 

KOFERDAM

Jest cienkim arkuszem naturalnej gumy lateksowej lub bezlateksowej , używany w celu izolacji zębów podczas zabiegów dentystycznych. Stosowanie koferdamu daje lepsze rezultaty podczas zabiegu, ponadto zapewnia izolację przełyku i tchawicy pacjenta od narzędzi używanych w trakcie leczenia, co znakomicie zwiększa bezpieczeństwo i komfort pracy.

 

LUPY STOMATOLOGICZNE

Zastosowanie lup zabiegowych pozwala zobaczyć więcej i dokładniej, praca jest precyzyjna, co wpływa na jakość i estetykę wykonania zabiegów stomatologicznych.

 

RENTGEN I RADIOWIZJOGRAFIA

Aparat rentgenowski oraz system radiowizjografii firmy Kodak pozwala na wykonywanie i analizowanie zdjęć radiologicznych w sposób łatwy i szybki w gabinecie przy fotelu.

 

TOMOGRAF KODAK 9000 C3D

Aparat tomograficzny wiązki stożkowej – High – endowy to najbardziej precyzyjny aparat tomograficzny dostępny obecnie na polskim rynku. Urządzenie ma zastosowanie w implantologii, chirurgii, ortodoncji i endodoncji, posiada również funkcję wykonywania klasycznych zdjęć panoramicznych jak i cefalometrycznych w formie cyfrowej.

ENDOMETR I MIKROSILNIK ENDODONTYCZNY

Endometr to nowoczesne urządzenie stosowane przy leczeniu kanałowym służące do elektronicznego, precyzyjnego pomiaru długości kanałów korzeniowych, a co za tym idzie pozwala z sukcesem opracować i wypełnić kanał. Z kolei mikrosilnik endodontyczny umożliwia szybsze i bardziej precyzyjne opracowanie i poszerzenie kanałów, dzięki czemu lekarz jest w stanie przeprowadzić zabieg nawet w bardziej skomplikowanych przypadkach.

CIEKŁA GUTAPERKA

Ciekła gutaperka jest najnowocześniejszym sposobem na wypełnienie kanałów korzeniowych w czasie leczenia endodontycznego. Podczas zabiegu materiał wypełniający rozgrzewany jest do bardzo wysokiej temperatury dzięki czemu lekarz może precyzyjnie, szczelnie i w krótkim czasie wypełnić kanał.

MIKROSKOP

Zastosowanie mikroskopu w leczeniu endodontycznym pozwala na przeprowadzenie zabiegu z wielką dokładnością dzięki dużemu powiększeniu oraz równomiernie oświetlonemu obszarowi, na którym przeprowadzany jest zabieg. Najwyższej klasy optyka oraz mechaniczna precyzja jest szczególnie użyteczna podczas pracy w bardzo wąskich, długich i zagiętych kanałach korzeniowych.

15mc

 LASER CO2

Laser CO2 używamy do chirurgicznego podcinania wędzidełek języka lub wargi jak również do chirurgicznego usuwania zmienionych chorobowo miejsc w jamie ustnej. Przy użyciu lasera zabieg ten jest bezkrwawy, bezdotykowy i bardzo mało inwazyjny. Laser zapewnia natychmiastową koagulację (brak krwawienia z rany).

37mc

LASER BIOSTYMULACYJNY

Zastosowanie wiązki światła lasera biostymulacyjnego pozwala na szybszą regenerację tkanek będących w stanie zapalnym. Zmniejsza to czas gojenia się do paru dni. Laser ten działa również przeciwobrzękowo oraz pobudza system immunologiczny poprzez produkcję przeciwciał. Laser biostymulacyjny ma szerokie zastosowanie w stomatologii. Przyspiesza gojenie się ran po zabiegach chirurgicznych i implantacji, jest stosowany w leczeniu przyzębia, aft i opryszczki, w leczeniu endodontycznym, zwiększa próg bólu podczas leczenia, zmniejsza krwawienie. Jest bezinwazyjny.

ZNIECZULENIE KOMPUTEROWE SleeperOne

System znieczulenia komputerowego SleeperOne służy do bezbolesnej i bezstresowej aplikacji znieczulenia miejscowego. Jest to znieczulenie skuteczne i precyzyjne, zwiększające komfort leczenia dla pacjenta. Podczas zabiegu cały proces aplikacji jest monitorowany przez komputer, co pozwala na kontrolowanie ilości i ciśnienia podawanego znieczulenia.

40

OzonyTron

OzonyTron wytwarza w miejscu aplikacji wysoce reaktywny tlen, który zabija nawet najbardziej oporne bakterie, grzyby, i wirusy. Po kilku sekundach stosowania można uzyskać wolny od zarazków obszar. Jednocześnie nie wywiera żadnego negatywnego wpływu na organizm leczonego człowieka. Badania kliniczne udowodniły skuteczność ozonoterapii w leczeniu próchnicy i zapalenia tkanek przyzębia. Przy pomocy OzonyTron można leczyć różnego rodzaju schorzenia w obrębie jamy ustnej w sposób nieinwazyjny, bezbolesny i szybki bez niepożądanych efektów ubocznych.

Działanie OzonyTron leczy i odkaża sączące rany, wspomaga zrost kostny, niesie ulgę w schorzeniach pochodzenia neuralgicznego – ze względu na to, iż tkanka ma duże możliwości chłonne dawki ozonu, przez długi czas po zakończeniu terapii ozonowej tkanka pozostaje wolna od procesów chorobowych.
OzonyTron ma zastosowanie profilaktyczne i lecznicze przy napięciach mięśniowych powstałych np. po długim leczeniu stomatologicznym, szczękościskach – dzięki zastosowaniu ozonu dochodzi do wysycenia tlenem hemoglobiny co zapewnia prawidłową pracę mięśni twarzy.
Możliwe zastosowania: * zapalenie dziąseł i przyzębia, *stany zapalne jamy ustnej, *opryszczka, * afty, * przed zabiegami wprowadzenia wszczepów (implantów), * w trakcie zabiegów chirurgicznych i po ich zakończeniu  *stany zapalne okolic wszczepów (implantów), * leczenie kanałowe, *suchy zębodół, * rany sączące, * stabilizacja skrzepu po usunięciu zęba, * przetoki, * neuralgie

Nasze oddziały

Katowice godziny przyjęć

pon-pt: 8:00-20:00 oraz sob: 9:00-14:00

Zarezerwuj wizytę online

Kontakt |  Usługi i cennik

Zapraszamy do skorzystania z parkingu Galerii Katowickiej – znajduje się 150 m od nas!

Osoby niepełnosprawne prosimy o wcześniejszy kontakt.

Bielsko-Biała godziny przyjęć 9:00-19:00

Zarezerwuj wizytę online

Kontakt |  Usługi i cennik

Bytom pon-pt: 8:00-20:00

Zarezerwuj wizytę online

Kontakt |  Usługi i cennik

Jaworzno – RTG godziny przyjęć 9:00-18:00

Kontakt |  Usługi i cennik

Parking znajduje się 200 m dalej przy Komendzie Policji na ul. Narutowicza.

med-centrum
cert

Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej

netgo